Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy
ul. Budowlanych 11, 41-303 Dąbrowa Górnicza
Masz pytania? Zadzwoń do nas: 32 308 77 77

Badamy, edukujemy, pomagamy. 
Razem możemy więcej!

Sprawdź, gdzie spotkasz Diabetobus i zbadaj bezpłatnie cukier, ciśnienie oraz skonsultuj się z edukatorem społecznym!
Wrzesień 2021
PonWtŚrCzwPtSoNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Aktualności

"Cukrzyca. Szanse i wyzwania"
17.05.2019Kampania edukacyjna The Point „Cukrzyca. Szanse i wyzwania” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


Dlaczego diabetycy umierają najczęściej z powodu chorób sercowo – naczyniowych? Jaka jest przyszłość stosowania insuliny? Dlaczego tak ważna jest świadomość choroby u diabetyka? Jak istotna w ujęciu cukrzycy jest indywidualizacja terapii?


Na te oraz wiele innych pytań, dotyczących cukrzycy i zdrowia diabetyków, odpowiedzi znajdziemy w kampanii edukacyjnej wydawnictwa The Point - "Cukrzyca. Szanse i wyzwania".

Całość ukazała się 17 maja  jako tematyczny dodatek specjalny w Gazecie Wyborczej, w wersji online na wpunktozdrowiu.pl oraz na wielu portalach i wydarzeniach, poruszających tematykę zdrowia diabetyków.


Wraz z Ekspertami i Partnerami przybliżamy temat cukrzycy. Chcemy skupić się m.in. na temacie związanym z podejściem interdyscyplinarnym do choroby, wysoką śmiertelnością diabetyków związaną z powikłaniami spowodowanymi chorobami sercowo - naczyniowymi, przyszłością insuliny ludzkiej w ujęciu leczenia cukrzycy typu drugiego, zdrowia psychicznego diabetyków, a także istoty rozwoju edukacji terapeutycznej w ujęciu cukrzycy. Przybliżymy tematy diety i aktywności fizycznej jako istotnego elementu zdrowia diabetyka. 

Artykuły, które znalazły się w kampanii:

O szansach i wyzwaniach dla diabetologii rozmawialiśmy z Prof. Maciejem Małeckim, prezesem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Katedra Chorób Metabolicznych CM UJ w temacie „Cukrzycowa Lawina”.

– s.2

 

Na temat przyszłości stosowania insuliny ludzkiej oraz jej roli w kontrolowaniu cukrzycy typu 2. przeczytacie Państwo w artykule „Złoty Wiek Insuliny” w wywiadzie z prof. dr hab. Dorotą Zozulińską - Ziółkiewicz Kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

– s. 3


Na temat kreatywnego podejścia do walki z cukrzycą opowiada Karolina Piątek Prezes Zarządu Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy.

– s. 4


W temacie powiązania depresji z cukrzycą opowiada Joanna Chatizow, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji.

– s. 5


O kluczowej prewencji incydentów związanych z układem sercowo - naczyniowym u pacjentów z cukrzycą, a także wiążących się z nimi dodatkowymi kosztami opowiadają dr hab. n.med. Leszek Czupryniak Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii WUM, prof. dr. hab. med. Krzysztof J. Filipiak  Kardiolog, internista, hipertensjolog, farmakolog kliniczny, Prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, dr Jerzy Gryglewicz Ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

- s. 6 - 7


O cukrzycy na poważnie, codzienności Diabetyka oraz wyzwań diabetologii 2019 opowiadają Anna Śliwińska Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Jerzy Magiera autor portalu mojacukrzyca.org. oraz Alicja Szewczyk Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.

- s. 8O tym dlaczego w  leczeniu cukrzycy nie ma leków staromodnych i nowoczesnych, a leki skuteczne i nieskuteczne, rozmawiamy z  prof. dr hab.n. med. Krzysztofem Strojkiem, Konsultantem krajowym w dziedzinie diabetologii.

- s. 10


Na temat dobrania odpowiedniego wstrzykiwacza dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz  aktywności fizycznej jako roli w sukcesie terapeutycznym opowiadają Alicja Szewczyk Przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Patrycja Rzucidło-Zając z Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Koordynator Programów i Projektów Specjalnych.

- s.11


Na temat wahań poziomu cukru we krwi opowiada Edyta Brzozowska Dziennikarka portalu Onet.

- s. 12


Głównym Partnerem Merytorycznym projektu zostało Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

Partnerzy Merytoryczni: Polska Federacja  Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Stowarzyszenie aktywnie Przeciwko Depresji.

Partnerzy Strategiczni:  Boehringer Ingelheim, Bioton, Polfa Tarchomin, Synexus.

Partnerzy: New Nordic, Ekamedica.

Partnerem Medialnym został Onet Zdrowie oraz mojacukrzyca.org, Szugarfrik, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy, Diabetologiaonline.pl, CassusBTL, Termedia, Diaforum.


Zapraszamy do zapoznania się z wersją online: http://wpunktozdrowiu.pl/wp-content/uploads/2019/05/Cukrzyca_Szanse_i_wyzwania_0519.pdf
powrót do listy