DIABETOBUS JUŻ GOTOWY!

September 19, 2014

September 19, 2014

Dnia 19 września 2014 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Diabetobusu. Akcja odbyła się przy Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Bezpłatnie cukier mogły zbadać dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby starsze- wszystkich zapraszaliśmy na badania profilaktyczne do naszego Diabetobusu!

 Piątek 19 września, jesienny słoneczny dzień, zabiegani ludzie spieszący się do pracy, ale czy można ominąć kolorowy Diabetobus, gdzie przesympatyczna kadra zachęca do badań profilaktycznych poziomu cukru we krwi? 8 sekund- tyle trwa badanie cukru, nic nie boli, a można dowiedzieć się tak wiele… 

Diabetobus, który ufundowany został dzięki środkom z V Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego jest już gotowy i niebawem będzie można go zobaczyć w centrach miast oraz w akcjach informacyjnych i kulturowych na terenie województwa śląskiego.

W akcji inauguracyjnej Diabetobusu uczestniczyli uczniowie szkół, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz zainteresowani mieszkańcy miasta Katowice. Pierwszą przebadaną osobą był sam Wojewoda śląski, Piotr Litwa, za którym podążyli najmłodsi uczestniczy naszego spotkania.Mam nadzieję, że tego typu akcje przyczynią się do wzrostu świadomości i wiedzy na temat zagrożenia cukrzycą – zarówno wśród uczniów, jak i wśród ich rodziców- mówił Wojewoda podczas swojego przemówienia, w którym zachęcał również do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia. Uczniowie szkół mogli też wysłuchać prelekcji na temat cukrzycy przeprowadzonej przez prof. Przemysławę Jarosz- Chobot oraz dokładnie poznać ideę Diabetobusu.

W Diabetobusie oprócz zbadania poziomu cukru we krwi, można porozmawiać z lekarzem na temat swojego stanu zdrowia, zdobyć informacje odnośnie zdrowego trybu życia, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie.

Już niebawem na naszej stronie pojawi się harmonogram jazdy Diabetobusu.

Zapraszamy do naszej galerii!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.