“Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej”

September 30, 2014

September 30, 2014

Dnia 29.09.2014 w Centrum Szkolenia Kursowego i Doradztwa “Oświata” w Katowicach wraz z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę zorganizowaliśmy konferencję edukacyjną w ramach projektu “Kompleksowe wsparcie środowiska diabetyków poprzez edukację obywatelską i działania rzecznicze”.

Na konferencji, na której stawiło się niemal 250 nauczycieli zaprezentowano raport, który powstał w wyniku projektu, który dotyczył przygotowania placówek oświatowych do przyjęcia dzieci z cukrzycą. Projekt obejmował całą Polskę i z osobna badano każde województwo. Przeprowadzono też wykład ot. “Cukrzyca- epidemia XXI wieku”.

Dodatkowo, grono pedagogiczne mogło zobaczyć jak wygląda opieka nad dzieckiem z cukrzycą. Odbyło się szkolenie, które było zarówno wprowadzeniem do kursu doskonalącego dla nauczycieli, jak i ukazaniem najważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę opiekując się dzieckiem z cukrzycą. Mówiono także o sposobach udzielania dzieciom pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, psychologicznych aspektach choroby wpływających na zachowanie dzieci z cukrzycą oraz prawnych aspektach opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówkach oświatowych.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można oglądnąć zdjęcia z konferencji.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.