Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy

December 1, 2013

December 1, 2013

Serdecznie witamy na nowo powstałej stronie Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy! Fundacja została powołana przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotyczące tej coraz częściej występującej choroby. Naszą misją jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie.

Głównym celem fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zapewnienia opieki i pomocy osobom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w szczególności z cukrzycą, zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, zaburzeniami odżywiania oraz innymi chorobami towarzyszącymi. Ważnym elementem działania fundacji jest również wsparcie dla rodziny oraz znajomych osób bezpośrednio związanych z chorobą. Zależy nam na dotarciu do jak największej ilości odbiorców, aby pomóc przezwyciężyć codzienne problemy oraz uchronić ludzi chorych przed powikłaniami często wynikającymi z nieświadomości pacjentów.

Wszelkie działania prowadzone przez fundacje mają na celu polepszyć zdrowie społeczeństwa oraz wesprzeć edukacje i profilaktykę zdrowotną, głównie związaną z cukrzycą. Nasze cele realizowane będą poprzez:

– organizowanie szkoleń i konferencji edukacyjnych oraz 
– przeprowadzanie specjalnych kampani społecznych propagujących problemy diabetyków oraz promujących zdrowy tryb życia. 
– prowadzenie inicjatyw o charakterze charytatywnym, edukacyjnym oraz profilaktycznym

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.