Konferencja inauguracyjna już za nami!

December 11, 2013

December 11, 2013

Dziś odbyła się Konferencja inauguracyjna programu edukacyjnego dla nauczycieli pt. “Dziecko z cukrzycą w systemie edukacji”. Konferencja ta rozpoczęła cykl szkoleń, które będą miały na celu zwiększenie społecznej świadomości na temat tej coraz częściej występującej choroby jaką jest cukrzyca.

Dziś odbyła się Konferencja inauguracyjna programu edukacyjnego dla nauczycieli pt. “Dziecko z cukrzycą w systemie edukacji”. Konferencja ta rozpoczęła cykl szkoleń, które będą miały na celu zwiększenie społecznej świadomości na temat tej coraz częściej występującej choroby jaką jest cukrzyca. Grono pedagogiczne dowiedziało się, czym jest cukrzyca oraz jakie może nieść za sobą powikłania. Dzięki wykładom naszych prelegentów poruszone zostały tematy takie jak: 
– Cukrzyca u dzieci i młodzieży
– Prawa dziecka z cukrzycą
– Cukrzyca oczami pedagoga i rodzica

W tym miejscu, chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować za wsparcie wojewody śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka oraz śląskiego kuratora oświaty, Stanisława Fabera. Było nam także niezmiernie miło gościć wszystkich dyrektorów oraz nauczycieli placówek oświatowych, którzy wykazali niezwykłą chęć niesienia pomocy swoim uczniom chorym na cukrzycę.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.