Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy została powołana w 2013 roku przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotycząca tej coraz częściej występującej choroby. Naszą misją jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie.

Głównym celem fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zapewnienia opieki i pomocy osobom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w szczególności z cukrzycą, zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, zaburzeniami odżywiania oraz innymi chorobami towarzyszącymi. Ważnym elementem działania fundacji jest również wsparcie dla rodziny oraz znajomych osób bezpośrednio związanych z chorobą. Zależy nam na dotarciu do jak największej ilości odbiorców, aby pomóc przezwyciężyć codzienne problemy oraz uchronić ludzi chorych przed powikłaniami często wynikającymi z nieświadomości pacjentów.

Wszelkie działania prowadzone przez fundacje mają na celu polepszyć zdrowie społeczeństwa oraz wesprzeć edukacje i profilaktykę zdrowotną, głównie związaną z cukrzycą. Nasze cele realizowane będą poprzez:

– organizowanie szkoleń i konferencji edukacyjnych
– przeprowadzanie specjalnych kampanii społecznych propagujących problemy diabetyków oraz promujących zdrowy tryb życia.
– prowadzenie inicjatyw o charakterze charytatywnym, edukacyjnym oraz profilaktycznym
– wspieranie oraz edukację zespołów diabetologicznych

Ludzie EUKC

Zespół Fundacji tworzą specjaliści z różnych dziedzin. Rada naukowa Fundacji to wybitni specjaliści w dziedzinie leczenia cukrzycy. Są to pasjonaci, profesjonaliści oraz praktycy potrafiący zrozumieć problemy osób z cukrzycą i ich potrzeby. Nasi lekarze czuwają nad treścią merytoryczną prowadzonych przez nas akcji oraz pomagają nam wspierając nas swoją niezawodną wiedzą.

Rada naukowa

Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot

Kierownik Oddziału Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II, Samodzielny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Dr hab. n. med. Agata Chobot

Kierownik Oddziału Pediatrii, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Dr n. med. Sebastian Seget

Oddział Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II, Samodzielny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Zarząd Fundacji

Karolina Piątek

Prezes Zarządu Fundacji, Rzecznik Prasowy, Edukator

Jarosław Piątek

Wiceprezes Zarządu Fundacji

Współpracują z nami

Mgr Agnieszka Podraza

Diagnosta medyczny, Edukator

Mgr Mariola Klocek-Kopacz

Dietetyk

mgr Anna Knapczynska

Mgr Anna Knapczyńska

Dietetyk

Mgr Anna Janota

Pielęgniarka edukacyjna, edukator

Mgr Magdalena Roszkiewicz

Farmaceuta

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.