Powstaje EUKC Katowice

January 2, 2017

January 2, 2017

Nasza Fundacja tworzy drużynę piłkarską, która weźmie udział w I Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą! Będziemy na bieżąco informować o postępach naszej drużyny, której nazwę wybrano- EUKC Katowice. Data: 28-30 kwietnia 2017 r.
Miejsce: Gniezno, obiekty sportowe GOSiR przy ul. Strumykowej

Poniżej prezentujemy zaproszenie do udziału w I Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej:


“Drodzy Przyjaciele,

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. Tego jeszcze nie było, ale teraz to się dzieje i nie może zabraknąć Ciebie w Gnieźnie. To historyczne miasto w ostatni weekend kwietna 2017 roku stanie się stolicą piłki nożnej wyjątkowych drużyn. Będziemy kopać piłkę, aby promować aktywny styl życia i zachęcać przykładem wszystkie osoby z cukrzycą do aktywności fizycznej. Pragniemy, aby dla dzieci i młodzieży z cukrzycą z całej Polski uczestnictwo w Mistrzostwach było zaczynem do zabawy, zdrowej konkurencji, motywacją do systematycznego treningu i integracją tych wszystkich, którzy kochają sport i piłkę nożną. Hasłem przewodnim turnieju jest „kopnij cukrzycę” tzn. pokaż, że mając cukrzycę zagrasz o Mistrzostwo Polski.

Z entuzjazmem podejmujemy się organizacji tego wydarzenia sportowego i ufamy, że z nie mniejszym entuzjazmem dany będzie odzew uczestnictwa wielu drużyn. Mamy nadzieję, że na gnieźnieńskich boiskach piłkarskie drużyny dzieci i młodzieży dadzą wyraz radości w zdrowej rywalizacji, strzelą wiele bramek, zachwycą kibiców pięknymi akcjami i  zachęcą swoją postawą innych do bycia aktywnym. Podczas tych niepowtarzalnych dni będziemy pamiętali również o naszej cukrzycy, aby nie przeszkadzała nam w byciu sportowcem. Przyjazd do Gniezna i udział w turnieju piłkarskim to coś więcej niż kopanie piłki, to czas wspólnych spotkań i wymiany doświadczeń oraz nawiązywania przyjaźni. Wymianą doświadczeń będzie dla nas także nowoczesna edukacja diabetologiczna i znajdowanie źródeł motywacji do lepszego leczenia cukrzycy.

Jeżeli masz cukrzycę i lubisz grać w piłkę nożną dołącz do podobnych Tobie, aby razem budować historię Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą.

W imieniu organizatorów

Prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz”

Więcej informacji na: Kopnij cukrzycę

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.