Mały Rynek- dochodzące zapachy i odgłosy ze świątecznego kiermaszu,a tam… Diabetobus i wspaniali wolontariusze z Diabetycy.eu, którzy zarażali uśmiechem i energicznie zapraszali zabieganych mieszkańców Krakowa i przechodniów do wizyty w naszej mobilnej klinice cukrzycy! Zrobiliśmy setki pomiarów cukru oraz ciśnienia we krwi. Udzielaliśmy również porad na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz cukrzycy. Niestety, nie wszyscy wyszli od nas z dobrymi wynikami. Zdarzyły się bardzo wysokie cukry, nawet 458! Cieszymy się, że nasza wspólna akcja uświadomiła o tak wielkiej nieprawidłowości cukru i pilnej konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych! Cukrzyca typu 2 jest chorobą podstępną- bardzo często nie wiemy, że na nią chorujemy póki nie pojawią się jej powikłania, które często są już nieodwracalne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mały Rynek- dochodzące zapachy i odgłosy ze świątecznego kiermaszu,a tam… Diabetobus i wspaniali wolontariusze z Diabetycy.eu, którzy zarażali uśmiechem i energicznie zapraszali zabieganych mieszkańców Krakowa i przechodniów do wizyty w naszej mobilnej klinice cukrzycy! Zrobiliśmy setki pomiarów cukru oraz ciśnienia we krwi. Udzielaliśmy również porad na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz cukrzycy. Niestety, nie wszyscy wyszli od nas z dobrymi wynikami. Zdarzyły się bardzo wysokie cukry, nawet 458! Cieszymy się, że nasza wspólna akcja uświadomiła o tak wielkiej nieprawidłowości cukru i pilnej konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych! Cukrzyca typu 2 jest chorobą podstępną- bardzo często nie wiemy, że na nią  chorujemy póki nie pojawią się jej powikłania, które często są już nieodwracalne.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.