Światowy Dzień Cukrzycy!

November 12, 2014

November 12, 2014

Już 14 listopada, w nadchodzący piątek, obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy! Nasza Fundacja przyłącza się do ogólnopolskiej akcji pt. “Słodki Tramwaj” organizowanej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Diabetobus będzie można spotkać przy Galerii Katowickiej. Zapraszamy! Zmierz cukier- stop cukrzycy.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Cukrzycy skupiać się będą na minimalizowaniu ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2, czyli na propagowaniu zdrowego stylu życia. Mówienie oraz rozgłaśnianie informacji dotyczących cukrzycy i zasad zdrowego odżywiania jest niezwykle ważne. Szacuje się, iż 382 mln ludzi na całym świecie choruje na cukrzycę, a do 2035 roku liczba ta ma wzrosnąć nawet do 592 mln! Obecnie 316 mln ludzi wykazuje wysokie ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, która nieleczona przynosi bolesne i poważne powikłania. Lokalne akcje obchodzone z okazji Światowego Dnia Cukrzycy mają temu zapobiec.

Już od godziny 10 zapraszamy wszystkich do naszego Diabetobusu, gdzie jak zwykle będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze oraz zasięgnąć porady lekarza. Do godziny 16 znajdziecie nas przy wejściu do Galerii Katowickiej. Później planowany jest przejazd pod katowicki Spodek, który tego wieczoru swą iluminacją stworzy niebieski okrąg- symbol cukrzycy. 

Zapraszamy! Razem możemy zdziałać więcej!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.