Wkręćmy się w cukrzycę

September 17, 2017

September 17, 2017

Podsumowanie źródło: hala suszec

IV Edycja Wyścigu Kolarskiego w Suszcu zapamiętana zostanie pewnie jako bardzo deszczowa. Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu rozstawił wszystkie namioty jakie miał wypożyczone z Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Sołeckiej w Suszcu, Wiesława Legierskiego z pomiaryczasu.pl oraz Urzędu Gminy Suszec, aby zawodnicy i osoby towarzyszące choć na chwilę mogli schować się przed deszczem. Niestety lejąca się z nieba woda zmoczyła chyba każdego. Nie mniej jednak na starcie wyścigu stanęło aż 190 zawodników. O godzinie 13.00 pierwsi do rywalizacji ruszyli młodzieżowi zawodnicy zrzeszeni na rowerach szosowych; żacy, żaczki, młodzicy i młodziczki. Po nich rozpoczęły zawody dzieci i młodzież niezrzeszona w klubach kolarskich na rowerach trekkingowych i górskich. Pogoda nie przestraszyła nawet kilkunastoosobową grupę przedszkolaków. Oczywiście przedszkolaki nie walczyły o miejsca, ponieważ każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Na koniec o godzinie 15.55 ruszył wyścig główny na pętli Suszec-Kryry z udziałem dorosłych kolarzy. Z uwagi na trudne warunki skrócony został z 53 km do 42,4 km. A wyścig w kategorii kobiet do 26,5 km. W początkowej fazie wyścigu czołówka peletonu pędziła z prędkością ponad 40 km/h. Na końcowych okrążeniach, po udanej ucieczce, na linii mety samotnie finiszował Rafał Sekta z Kobielic, jeżdżący w drużynie Jafi Sport Bike Team. Tym samy drugi raz z rzędu zwyciężył w suszeckim wyścigu. W kategorii Kobiet najszybsza okazała się Justyna Kogut z Krakowa. W ramach Wyścigu Kolarskiego w Suszcu o Puchar Wójta Gminy Suszec odbyły się I Mistrzostwa Osób Chorych na Cukrzycę. Dzięki współorganizatorowi Europejskiej Fundacji Kliniki Cukrzycy w Gliwicach, w mistrzostwach wystartowało kilkunastu kolarzy chorych na cukrzycę, którzy rywalizowali z pozostałymi uczestnikami i jednocześni walczyli w swojej kategorii diabetyków. Pokazali że będąc chorym na cukrzycę nie tylko nie trzeba rezygnować ze sportu ale, że można rywalizować na równi ze zdrowymi zawodnikami. Dzięki Fundacji wszyscy chętni mogli w Suszcu zbadać poziom cukru w specjalnie podstawionym pod biuro zawodów diabetobusie.

Gratulujemy wszystkim 190 zawodnikom Wyścigu Kolarskiego w Suszcu udziału w zawodach oraz zapraszamy na kolejną V edycję, która odbędzie się 16 września 2018 r.
Wyścig został dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

I MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB CHORYCH NA CUKRZYCĘ W KOLARSTWIE SZOSOWYM
Kategoria MC2 –chłopcy
Mistrz Polski – Piotr Pietrzak

Kategoria KC2 – dziewczęta
Mistrzyni Polski – Alicja Knapczyńska

Kategoria MC5 –mężczyzn
Mistrz Polski – Rafał Oleś – Team Hurom

Kategoria KC5 –kobiet
Mistrzyni Polski – Karolina Witek – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.